Welcome and Enjoy our Site
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Komandat e AMX!(per adminat)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Xhu|10
Webmaster
Webmaster
Xhu|10

Numri i postimeve : 146
Join date : 26/05/2009
Age : 25
Location : Albania.tirana

Komandat e AMX!(per adminat) Empty
MesazhTitulli: Komandat e AMX!(per adminat)   Komandat e AMX!(per adminat) Icon_minitimeMon Jun 01, 2009 10:34 am

amx_kick kick nje lojtar
amx_chat flet veq me adminat
amx_ban bann nji lojtar
amx_addban shton ose bann nje ip
amx_unban e hek nji lojtar ose ip nga bann
amx_slay slay nj lojtar
amx_slap slap ni lojtar me 1dmg,2dmg ,50 sa te dussh ti
amx_leave e hek ni lojtar nga server
amx_pause e nal server
amx_who shef kush jane ne server dhe kush jan admin
amx_cvar perdoren per komanda te ndryshme amx_cvar mp_freeeztime ose sv_restart
amx_map qit ni map tjeter
amx_nick ndyshon emrin ose nickun ni lojitar ne loje
amx_cfg
amx_rcon
amx_plugins
amx_modules
amx_psay cone mesazhe private njerit lojtar ne loje
amx_tsay flet me ngjyra ne anash
amx_csay flet me ngjyra ne mes
amx_say i flet te gjitheve
amx_votemap votoni per ndyshim mape
amx_votekick votoni per votim kick per nje lojtar
amx_voteban votoni per ban per nje lojtar
amx_vote nxjell nji votim per nji pyetje kerkeso ose sen
amx_cancelvote i nal te gjitha votimet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosova-server.forumsq.net
 
Komandat e AMX!(per adminat)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
K0s0va HacK3rs :: Tutoriale-
Kërce tek: