Welcome and Enjoy our Site
 
ForumPortalCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si tpranohesh ne server si admin!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Xhu|10
Webmaster
Webmaster
Xhu|10

Numri i postimeve : 146
Join date : 26/05/2009
Age : 25
Location : Albania.tirana

Si tpranohesh ne server si admin! Empty
MesazhTitulli: Si tpranohesh ne server si admin!   Si tpranohesh ne server si admin! Icon_minitimeMon Jun 01, 2009 10:35 am

Kur je bo ADMIN i nai server dhe spo din si me u bo dhe hy ne server.
1-duhet te dini nickun dhe password qe ju ka dhen ai qe ju ka i ber admin.Per shembull:
Nick-player mund te vendosni nickun tuaj
Password-server. vendosi password tuaj
2-Para se te hyni ne server ndryshojeni nickun ashtu sic e keni per admin.
3-Para se te hysh ne server hap console me buttonin `midis numrit 1 dhe TAB
4- Shkruj setinfo _pw server shkrun setinfo _pw player dhe mbas shkrun passswordin qe te ka dhen.ne kte rast eshte player.
5-I jep ENTER dhe hin ne server.per te kontrollu disa server kane komanden /admin qe nxjerr kush jan adminat.nese shef emrin tuaj ateher je admin.

2-Per te par akseset qe ke ne server :
1-Hap console dhe shkruj amx_who.gjej emrin tat dhe aty te jep akseset qe ke p.sh: bcdefghijklmnopqrstu

Pres pergjigje per ata qe kon veshtirsi me i bo kto gjojna!

SHENIM Po sbone kto kur hin ne server nuk munesh me hy e te del ni tabel ku thot: "YOU DON'T HAVE ENTRY TO THIS SERVER" dhe kickesh pastaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosova-server.forumsq.net
 
Si tpranohesh ne server si admin!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
K0s0va HacK3rs :: Tutoriale-
Kërce tek: