K0s0va HacK3rs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Welcome and Enjoy our Site
 
ForumPortalKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Qka osht VPS ..?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Stxx.1 |GjaKoWaR!!1
Super Moderator
Super Moderator
Stxx.1 |GjaKoWaR!!1

Numri i postimeve : 80
Join date : 02/06/2009
Age : 26
Location : GjaKoVaa Kuqe :D

Qka osht VPS ..? Empty
MesazhTitulli: Qka osht VPS ..?   Qka osht VPS ..? Icon_minitimeTue Jun 02, 2009 11:08 am

Një virtual private server (VPS, gjithashtu referohet si përkushtuar Virtual Server apo VDS) është një metodë e ndarjes fizike të shumta në kompjuter server servers tillë që secili ka dukjen dhe aftësive në drejtimin e vet kushtuar makinë. Secili mund të kandidojë virtual server e vet të plotë të sistemit operativ, dhe çdo server mund të jetë në mënyrë të pavarur rebooted.
Praktika e ndarjes së një server të vetëm në mënyrë që të duket si të shumëfishta servers ka qenë praktikë e zakonshme në mainframe kompjuterëve, por ka parë një rigjallërim të fundit me zhvillimin e virtualization software dhe teknologjive të tjera për arkitekturave.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Qka osht VPS ..?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
K0s0va HacK3rs :: ..::Tema Te Ndryshme::.. :: Rreth Internetit-
Kërce tek: